Unikatowy Budynek na Mazurach

cena : 445.000,00 zł
DSCN0123

RODZAJ I METRAŻ NIERUCHOMOŚCI: Budynek o przeznaczeniu mieszkalnym o łącznej powierzchni użytkowej 738,20 m2 i budynki gospodarcze położone na działce o powierzchni 0,3912 ha .

LOKALIZACJA:  Kruklanki, ul. Dworcowa

STAN PRAWNY:  Pełna Własność z Księgą Wieczystą

Informacje Dodatkowe:

Oferujemy na sprzedaż okazały budynek pełniący dawniej funkcję dworca kolejowego w Kruklankach w bezpośrednim sąsiedztwie lasu ze szlakiem rowerowym, obecnie budynek posiada przeznaczenie mieszkalne. Wnętrze budynku wymaga kapitalnego remontu. Nieruchomość można wykorzystać na wiele sposobów np.: przeznaczyć na cele mieszkaniowe tworząc niezależne mieszkania, stworzyć obiekt hotelowy wraz z restauracją.  Obiekt położony jest w turystycznej miejscowości na Mazurach na pograniczu trzech atrakcyjnych krain geograficznych: Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, Mazur Garbatych, Pojezierza Ełckiego i stanowi połączenie lasów Puszczy Boreckiej, kilkunastu jezior i rzeki Sapiny rozlokowanych w malowniczym lekko pagórkowatym krajobrazie.

Według informacji dostępnych na stronie: www.starejuchy.pl/kolej dwukondygnacyjny  budynek główny przykryty wielopłaszczyznowym dachem z ozdobnymi naczółkami powstał w 1905 roku i został odbudowany ze zniszczeń powojennych w 1920 roku, składa się z trzech połączonych części oraz przyległej sekcji spedycyjnej z magazynem. Prawdopodobnie po 1908 roku do dworca dobudowano jednokondygnacyjny budynek mieszkalny z charakterystycznie ściętym dachem. Ostatnią częścią była niewielka przybudówka gospodarcza. Pierwotnie dworzec nie był otynkowany.

Dolna kondygnacja mieściła pomieszczenia służbowe, dużą poczekalnię, kasę biletową i restaurację. Na górnej kondygnacji znajdowały się służbowe mieszkania dla zawiadowcy i dyżurnych ruchu. W późniejszym czasie wykonano łącznik do budynku głównego. Po zniszczeniu dworca, już podczas odbudowy w 1920 roku, nastawnię włączono w obręb budynku głównego. Obok dworca znajduje się niewielki trzyczęściowy budynek gospodarczy mieszczący WC i podręczne składziki.

 

 

Oferujemy klientom bezpłatną pomoc doświadczonego i profesjonalnego doradcy kredytowego w pozyskaniu kredytu oraz we wszystkich formalnościach, aż do uruchomienia kredytu i finalizacji transakcji.